Strona główna > Oferta działek > Ustka - Lędowo, kompleks działek 2000m od morza > Okolica

Ustka - Lędowo, kompleks działek 2000m od morza

Brak wolnych działek na tym terenie.

Wybierz inny teren

Latarnia morska w Ustce

Latarnia morska w Ustce została uruchomiona w 1892 r. Jest to 22- metrowa ośmiokątna wieża. Aktualnie jest ona udostępniona do zwiedzania turystom. Przez wieki port w Ustce pełnił rolę morskiego okna na świat Słupska, który należał do Związku Miast Hanzeatyckich. Port w Ustce został sprzedany w 1831 roku Prusom i od tego czasu nastąpił stały rozwój portu, a szczególnie jego urządzeń portowych. Latarnia w Ustce przetrwała II Wojnę Światową i została uruchomiona już w 1945 r.

Szlak zwiniętych torów

Szlak "zwiniętych torów" biegnie z Ustki do Rowów, a inny prowadzi z Łeby do Miastka przez Lębork. Pierwszy szlak biegnie nasypami kolejowymi w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, natomiast można pokusić się o dalszą podróż. Oznakowana trasa rowerowa zaczyna się w Klukach, a kończy się po drugiej stronie jeziora Łebsko w Łebie. Zróżnicowanie krajobrazów jest tu jak nigdzie indziej: szerokie piaszczyste plaże, przybierające oryginalne kształty wydmy, piaskowe wzgórza, kameralne wioski rybackie, podmokłe łąki i ciągnące się sosnowe lasy.

Rejsy na Bornholm

Dla zmiany otoczenia warto wybrać się w rejs na Bornholm. Duńska wyspa jest oddalona od polskiego wybrzeża o niecałe 100 km. Wyspa zachwyca wspaniała przyrodą, a na północy wyspy rozciągają się rzadko spotykane klify odznaczające się błękitem Morza Bałtyckiego. Wschodnia strona to malownicze miasteczka zlokalizowane nad brzegiem morza. Znajdziemy tu również największe w Skandynawii ruiny zamku średniowiecznego Hammershus. Trasę obsługuje prom pasażerski Lady Assa, który jednorazowo zabiera ponad 700 sób.

Festiwal Sztucznych Ogni

Festiwal Sztucznych Ogni to jedyne tego rodzaju święto w Polsce. Każdego lata na początku lipca  firmy z całego kraju i zza granicy specjalizujące się w produkcji fajerwerków konkurują o miano najlepszej. Wydarzenie przyciąga każdego roku ponad 100 tys. ludzi. Festiwal Sztucznych ogni to także 4 dni koncertów i imprez. Przez ten czas ze sceny nie schodzą gwiazdy muzyki estradowej, a w całym mieście organizowane są imprezy i zabawy. To tutaj jest letnia stolica Polski.

Plaża z dala od turystów

Plaża zachodnia - to tutaj przybrzeżne prądy morskie, pozostawiając piasek zabrany z innych miejsc, utworzyły piękną szeroką plażę. Nieosłonięta od południa wysokim, rzucającym cień brzegiem, stanowi wymarzone miejsce do plażowania. Idąc mostem można w kilka minut znaleźć na drugie stroni Słupi, na plaży, która latem nie jest tak zatłoczona jak plaża po prawej stronie ujścia rzeki. Natomiast zimą stanowi wielką atrakcję dla poławiaczy bursztynu, ściągają tutaj z całej Polski na bursztynowe zbiory.

Bunkry dla miłośników historii

Bunkry usytuowane są na wydmie w zachodniej części Ustki, są to jedne z wielu pozostałości po III Rzeszy. Budowę rozpoczęło w 1938 roku niemieckie Luftwaffe. Fortyfikacji nadano imię feldmarszałka Blüchera, który był patronem miejscowego pułku kawalerii. Bunkry składają się z jednego działa prowadzącego 105 mm, które połączone jest tunelem z centrum dowodzenia oraz trzech mniejszych. Cały teren jest ogólno dostępny, a podziemia i tunele można zwiedzać z przewodnikiem w zorganizowanych grupach.

Słupsk

Słupsk to niekwestionowane centrum gospodarcze, kulturalne, naukowe i turystyczne na Pomorzu Środkowym. Miasto liczy niemal 100 tys. mieszkańców i zajmuje powierzchnię ponad 43 km2. Słupsk, nazwany niegdyś Paryżem Północy, to nadal wyjątkowo atrakcyjne miasto mające wiele do zaoferowania mieszkańcom i turystom. Od 1997 roku w mieście i okolicach działa Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która składa się z pięciu obszarów inwestycyjnych. W strefie funkcjonują firmy z kapitałem polskim i zagranicznym, które zainwestowały już blisko 650 mln zł. W najbliższym czasie strefa będzie poszerzona o kolejne 160 ha. Rozwój miasta pociągnął za sobą rozwój  handlu, są tutaj nowoczesne galerie i centra handlowo-rozrywkowe oraz liczne sklepy wszystkich znaczących sieci. Dla przyjezdnych atrakcją są m.in. zabytkowy Ratusz, stare mury miejskie z Basztą Czarownic, krzywą wieżę kościoła Najświętszej Marii Panny oraz kolekcję obrazów Witkacego. 

Słupsk to niekwestionowane centrum gospodarcze, kulturalne, naukowe i turystyczne na Pomorzu Środkowym. Miasto liczy niemal 100 tys. mieszkańców i zajmuje powierzchnię ponad 43 km2. Słupsk, nazwany niegdyś Paryżem Północy, to nadal wyjątkowo atrakcyjne miasto mające wiele do zaoferowania mieszkańcom i turystom. Od 1997 roku w mieście i okolicach działa Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która składa się z pięciu obszarów inwestycyjnych. W strefie funkcjonują firmy z kapitałem polskim i zagranicznym, które zainwestowały już blisko 650 mln zł. W najbliższym czasie strefa będzie poszerzona o kolejne 160 ha. Rozwój miasta pociągnął za sobą rozwój  handlu, są tutaj nowoczesne galerie i centra handlowo-rozrywkowe oraz liczne sklepy wszystkich znaczących sieci. Dla przyjezdnych atrakcją są m.in. zabytkowy Ratusz, stare mury miejskie z Basztą Czarownic, krzywą wieżę kościoła Najświętszej Marii Panny oraz kolekcję obrazów Witkacego. W Słupsku odbywają się liczne imprezy kulturalne, także o zasięgu międzynarodowym, jak Komeda Jazz Festival, Festiwal Pianistyki Polskiej i Konfrontacje Sztuki Kobiecej. W mieście mają siedzibę liczne wyższe uczelnie np. Akademia Pomorska oraz instytucje wspierające rozwój gospodarczy. Dynamiczny rozwój miasta to efekt realizowanej w Słupsku strategii, której celem jest unowocześnienie miasta, zwiększenie jego potencjału gospodarczego, poprawa infrastruktury oraz  podniesienie jakości życia mieszkańców.

rozwiń

Ustka

Ustka to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, swoją renomę zawdzięcza między innymi szerokim plażom, efektownej promenadzie oraz latarni morskiej, z której roztacza się piękny widok na okolicę. Promenada została niedawno odnowiona i cieszy turystów fontannami, muszlą koncertową, szerokim deptakiem. Ustka to także uzdrowisko, posiada bogate złoża borowin i źródła solankowe. Ustka oferuje szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych, masaży i kąpieli błotnych, leczy się tutaj choroby dróg oddechowych, narządów ruchu, układu krążenia, reumatyczne. Miasto, jak na prawdziwy kurort przystało, proponuje turystom także liczne rozrywki, imprezy, pamiątki oraz możliwości aktywnego spędzenia czasu, dlatego warto spędzić tam, jeśli nie cały urlop, to cały dzień lub chociaż jedno popołudnie. 

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600,
lub wypełnij formularz
oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Najtańsze, dostępne działki na tym terenie:

  • Wolna
  • Zarezerwowana
  • Sprzedana
Lokalizacja Powierzchnia Cena Rata Status
Ustka - Lędowo - działka nr 1 803 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 2 911 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 3 1019 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 4 757 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 5 757 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 6 757 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 7 757 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 8 757 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 9 803 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 10 755 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 11 759 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 12 764 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 13 750 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 14 764 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium
Ustka - Lędowo - działka nr 15 750 m2 --- ---
Rodzaj działki: budowlana w studium

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies