Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Domek rekreacyjny – czy oprócz wypoczynku zagwarantuje nam także zysk?

Inwestowanie w domki rekreacyjne na wynajem, szczególnie nad morzem, to jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału, która zagwarantuje nam wysokie zyski. Jak dobrać działkę pod domek i jak nim skutecznie zarządzać?


 

Dlaczego domki? Posiadanie własnego, niewielkiego domku wypoczynkowego w przepięknej nadmorskiej okolicy to marzenie wielu z nas – kto nie chciałby beztrosko spędzać każdego urlopu „u siebie”, z dala od przeludnionych hoteli? Domek letniskowy to świetna inwestycja w spokojny wypoczynek, która latami cieszyć będzie całą naszą rodzinę. Dlaczego z tego, co daje nam radość nie uczynić także sposobu na zysk?

 

Ale czy rzeczywiście wynajmowanie naszego prywatnego raju okaże się źródłem niezłych zysków? Tu sięgnijmy do statystyk, które już od wielu lat pokazują, że coraz większym zainteresowaniem wczasowiczów cieszą się nie pokoje hotelowe czy apartamenty, a właśnie prywatne, małe domki rekreacyjne. Przyczyna jest oczywista. Domek letniskowy to synonim niezakłóconego odpoczynku i swobody decydowania o własnym urlopie, w przeciwieństwie do zatłoczonych, często mało komfortowych hoteli – wyjaśnia Robert Tomaszewski z portalu www.dzialkanadmorzem.pl. Stąd olbrzymia popularność prywatnych nieruchomości udostępnianych na wynajem – mamy więc pewność, że potencjalnych lokatorów nie zabraknie!


 

Gdzie postawić domek? O tym, jak duże znaczenie przy inwestowaniu w nieruchomości odgrywa ich lokalizacja nie trzeba nikogo przekonywać. W przypadku inwestycji w domki letniskowe nad morzem to właśnie od wyboru odpowiedniego miejsca zależeć będzie w dużej mierze powodzenie naszej transakcji. Na jakie zatem aspekty powinniśmy zwrócić uwagę? Zacznijmy od wyselekcjonowania odpowiedniej lokalizacji o dużym potencjale rozwoju. Powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno walory turystyczne i widokowe, jak również sprawdzić okolicę pod kątem oferowanych przez nią atrakcji. Niezwykle ważne jest, by wynajmowany przez nas domek, prócz zalet lokalnych, miał przeznaczenie i wartość uniwersalną, tak by gwarantował każdemu możliwość udanego wypoczynku. Tu warto pamiętać, że dla niektórych kryterium będzie cisza i spokój, bliskość natury, pozostawienie zgiełku dużych miast za sobą, a dla innych z kolei znalezienie miejsca tętniącego życiem, w którym nie sposób się nudzić. Warto więc znaleźć takie miejsce, które pozwoli naszym gościom zaznać wszystkiego, co wspomniane powyżej. Warto rozejrzeć się po mniejszych, malowniczych miejscowościach, które oddalone są od „popularnych” kurortów o przysłowiowy rzut beretem. Szczególnie warte uwagi są zlokalizowane niedaleko Mielna – Gąski, Mielenko oraz Chłopy, w których spokój spotyka ogromną ilość atrakcji!

 

Czy to prawda, że domki możemy wybudować szybko? Obowiązujące od 2015 roku nowe przepisy budowlane pozwolą nam na budowę domku rekreacyjnego bez pozwolenia na budowę! Wolno stojące parterowe budynki rekreacji indywidualnej, bo tak nazywa je ustawa, można budować w oparciu o zgłoszenie, jeśli jego powierzchnia zabudowy nie przekroczy 35 mkw, na każdych 500 mkw działki powstanie maksymalnie jeden taki obiekt oraz zostanie on przeznaczony jedynie do okresowego wypoczynku – przypomina Robert Tomaszewski z portalu www.dzialkanadmorzem.pl. Takie rozwiązanie pozwala inwestorom na pominięcie wielu formalności administracyjnych (które byłyby obowiązkowe w przypadku pozwolenia) co znacznie przyśpiesza całą inwestycję. Co więcej, sama budowa domku rekreacyjnego wcale nie wiąże się z ogromnymi kosztami. Przykładowo postawienie jednego z najpopularniejszych domków rekreacyjnych, czyli drewnianego domku w konstrukcji szkieletowej (tzw. domu kanadyjskiego) nie wymaga długotrwałych prac, a ponadto jest on energooszczędny i bezpieczny dla rodziny.

 

Inwestowanie w domki na wynajem – to rzeczywiście się opłaca! Posiadanie domku letniskowego nad morzem daje wiele możliwości – tu spędzimy niezapomniane chwile z bliskimi z dala od turystycznego zgiełku. To także niezwykle zyskowna inwestycja, która będzie sama „na nas pracować” i przynosić zadowalające zyski.

 

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Działki nad morzem_Domek rekreacyjny – czy oprócz wypoczynku zagwarantuje nam także zysk? zdjęcie1
Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies