Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Gmina Mielno – wspaniałe miejsce na prowadzenie własnego biznesu!

Gmina Mielno to prawdziwy skarb na inwestycyjnej mapie Polski. Ten znany i ceniony kurort może poszczycić się prawdziwą masą różnorodnych atrakcji – a władze gminne nieustannie dokładają starań, by poszerzyć już i tak szeroką ofertę. Sprawdź, dlaczego Mielno to idealne miejsce na prowadzenie własnego biznesu.

 

1.      Mnóstwo różnorodnych atrakcji

 

Mielno, czyli dawna osada rybacko-rolnicza, która obecnie uważana jest za najbardziej atrakcyjną pod względem turystycznym miejscowość w Polsce. Co decyduje o popularności tego kurortu? Piaszczysta plaża z wysokim pasmem wydm, promenada spacerowa, czyste powietrze, całe mnóstwo atrakcji turystycznych dla osób w każdym wieku – wymienia Aleksander Setlak z portalu www.dzialkanadmorzem.pl. Do tego wspaniałe widoki, kojący szum morza i piękne lasy. To nie koniec – zalet i atrakcji w Mielnie nieustannie przybywa! Władze widząc potencjał własnej gminy ciągle dążą do poszerzenia już i tak bogatej oferty turystycznych atrakcji. 

 

W ubiegłym roku aż trzy nowe projekty turystyczne zlokalizowanie na terenie gminy Mielno otrzymały spore dofinansowane – suma pozyskanych środków wyniosła aż 3 023 931,07 zł. Jest to sukces, którego nie udało się powtórzyć żadnej innej gminie. Mowa tu o projektach: „Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach”, „Rozwój Promenady Przyjaźni” oraz „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie”. Otwarcie tego ostatniego przedsięwzięcia ma nastąpić już w lecie 2018 r. Zarówno różnorodność dostępnych atrakcji, jak i to, że ciągle pojawiają się nowe pomysły na rozwój gminy, namacalnie przekłada się na turystyczny ruch w gminie. Mielno od wielu lat jest najpopularniejszą nadmorską destynacją wypoczynkową, a jego potencjał doceniany jest także przez inwestorów. Gmina ceni pomysłowych przedsiębiorców, wie, jakie znaczenie mają oni dla rozwoju gospodarczego, ekonomicznego czy w końcu infrastrukturalnego okolicy. Nie ma przeszkód w realizacji przedsięwzięć, inwestycje nie są blokowane przykładowo w miejscowych planach, co sprawia, że w Mielnie wciąż przybywa inwestycji o naprawdę „imponujących” rozmiarach.

 

2.      Mielno w liczbach

 

O tym, że Mielno to idealne miejsce na prowadzenie biznesu nie trzeba przekonywać. Wystarczy spojrzeć na liczby. W 2017 roku budżet gminy Mielno był rekordowy, zarówno jeśli chodzi o dochody (48 mln), jak i zaplanowane wydatki (54 mln). Deficyt w całości pokryły wydatki pochodzące z wolnych środków. Na łącznie 45 inwestycji wydano 17 mln zł. Wśród nich można wyróżnić przebudowę drogi powiatowej w Gąskach, o której informowaliśmy już w naszych aktualnościach: https://www.dzialkanadmorzem.pl/warto-wiedziec/aktualnosci/gaski-nowa-droga-powiatowa-juz-jest-otwarta-376. Z kolei na 2018 zaplanowano dochody 48 mln a wydatki 63 mln. Widać, że gmina nieustannie inwestuje we własny rozwój, wierzy w swój potencjał. Z podanych kwot aż 23 mln przeznaczone zostaną na 4 duże projekty, które zostały dofinansowane ze środków unijnych. Dla porównania warto zerknąć na przykładowo rok 2016, w którym gminne inwestycje wyniosły 11,9 mln, a przychody były na poziomie 43,4 mln zł.

 Wydatki poniesione przez gminę w związku z rozwojem regionu przekładają się namacalnie na liczbę odwiedzających. Zgodnie z opublikowanymi przez Główny Urząd Statystyczny danymi w sezonie 2017 w lipcu i sierpniu Mielno udzieliło aż 664,2 tys. noclegów  – informuje Aleksander Setlak z portalu www.dzialkanadmorzem.pl. Z badań przeprowadzonych przez naszych analityków wynika, że w okresie wakacyjnym 2017 r. (czerwiec, lipiec, sierpień) województwo zachodniopomorskie, szczególnie Mielno i Koszalin, było odwiedzane najchętniej przez gości z Wielkopolski (27 proc.) i województwa Mazowieckiego (17 proc.). Jak widać Polska środkowa zdominowała zestawienie, zajmując niemal połowę odwiedzających. Zanotowaliśmy także sporo odwiedzin -  15 proc. – gości z województwa Śląskiego,  następnie z Małopolskie 10 proc., aż po niemieckich turystów - 5 proc.

 

3.      Gmina, która stawia na rozwój

 

Sama gmina dba o własną atrakcyjność dla odwiedzających i inwestorów – ze środków gminnych budowane są drogi, chodniki, dojścia na plaże. Zaplanowana jest także modernizacja parków miejskich oraz promenady. Co szczególnie istotne, władze dbają o aktualność planu miejscowego  – by odzwierciedlał on dynamicznie rozwijający się region, którego potrzeby ciągle się zmieniają i może pokusić się o coraz większe inwestycje o światowym standardzie. 

Nie bez znaczenia jest również wspomniany wcześniej fakt, jakich „rozmiarów” inwestycje podejmowane są na terenie gminy Mielno. Warto wyróżnić przede wszystkim kompleks luksusowych apartamentów Dune Resort. To kolejna już z inwestycji prowadzonych przez grupę spółek deweloperskich - Firmus Group - operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i okolicach. Spółka wybudowała do tej pory w Mielnie: apartamentowce Tarasy, kompleks Rezydencja Park, Rezydencja Park Rodzinna I i II oraz Dune Resort etap I. W niedalekim sąsiedztwie wspomnianego projektu znajduje się także kompleks unikatowych działek, zlokalizowanych na mierzei pomiędzy morzem i jeziorem. Mielno Molo Sea & Lake to pięknie, funkcjonalnie i pomysłowo zaprojektowanego osiedle, wymarzone do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych. Działki o przeznaczeniu budowlanym, zlokalizowane są w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, Unieściu, na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim, pośród urzekającego, sosnowego lasu. Czyni to z nich jedną z najbardziej unikatowych lokalizacji na polskim wybrzeżu.

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Działki nad morzem_Gmina Mielno – wspaniałe miejsce na prowadzenie własnego biznesu!  zdjęcie1
Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies