Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Kupić czy wynająć – co się bardziej opłaca?

Dzisiaj wiele osób spotyka się z dylematem, dotyczącym wyboru pomiędzy wynajmowaniem mieszkania a jego zakupem. Z jednej strony czujemy niechęć do kredytów i wieloletnich zobowiązań. Z drugiej strony natomiast marzy nam się własne miejsce, które będziemy mogli urządzić zgodnie ze swoimi preferencjami. O tym jak dokonać tego wyboru, opowiada Bartosz Antos – Dyrektor ds. Nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o. - portal www.saveinvest.pl.

Ile to kosztuje?

Przede wszystkim należałoby przeanalizować kwestię kosztów. Myślimy przyszłościowo, a zatem szukamy co najmniej dwupokojowego mieszkania. Przykładowo w Poznaniu za wynajem takiego lokum zapłacimy od 1500 do 3000 złotych miesięcznie, w zależności od bliskości centrum. Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć opłatę do wspólnoty/spółdzielni mieszkaniowej oraz rachunki. A jak to wygląda w przypadku kredytu? Takie mieszkanie w niewielkiej odległości od centrum Poznania na rynku pierwotnym kupimy za około 300.000 złotych. W konsekwencji, biorąc kredyt mieszkaniowy na 25 lat oraz posiadając 20-procentowy wkład własny, miesięczna rata wyniesie około 1500 złotych. Oczywiście zmniejszając wkład własny lub skracając okres kredytowania, miesięczna rata będzie rosła. Jak zatem widać ceny wynajmu są nieco mniej opłacalne, zakładając zaangażowanie się w wieloletnie zobowiązanie. Poza tym po 25 latach spłacania kredytu zostaniemy właścicielami nieruchomości. Z kolei wynajmujący pozostaną z niczym. Można powiedzieć, że biorąc kredyt tak naprawdę płacimy czynsz sami sobie – stwierdza Bartosz Antos.

Kredyt mieszkaniowy – ograniczenia

Niestety wzięcie kredytu nie jest takie proste. Dla wielu osób może się okazać wręcz nieosiągalne. Banki bowiem ustanawiają dość restrykcyjne wymogi dla swoich potencjalnych kredytobiorców. Przede wszystkim należy posiadać tak zwaną zdolność kredytową. Mitem jest stwierdzenie, że liczą się tylko uzyskiwane dochody. Oczywiście niewątpliwie ma znaczenie to, czy jesteś prezesem dużej firmy i zarabiasz 10.000 złotych netto miesięcznie, czy też szeregowym urzędnikiem, który otrzymuje 2.000 złotych netto. Jednak nie tylko takie czynniki bierze się pod uwagę. Znaczenie ma również między innymi okres zatrudnienia i rodzaj umowy. Najlepiej, aby był to kontrakt na czas nieokreślony. Dobrze też, by przyszły kredytobiorca był zatrudniony w jednym miejscu przez co najmniej kilka lat. Poza tym liczy się historia kredytowa. Najlepiej postrzegane przez banki są te osoby, które nie posiadają żadnych zadłużeń, a wszelkie do tej pory wzięte kredyty i pożyczki, uiszczały terminowo. Bierze się też pod uwagę sytuację rodzinną i wiek potencjalnego kredytobiorcy. Najlepszymi kandydatami są single lub małżeństwa po 30 roku życia z wysokimi dochodami.

Saveinvest Sp. z o.o. - oferujemy inny rodzaj finansowania

Nasza firma oferuje jeszcze inną możliwość – zaznacza Bartosz Antos. Osoby, którym marzą się własne cztery kąty, powinny zapoznać się z naszym projektem "Grunt To Zysk". Proponujemy starannie wyselekcjonowane działki rolne i budowlane, które na razie stanowią naszą własność. Działkę można swobodnie przekształcić w grunt budowlany i postawić na niej dom. Oczywiście pomagamy przejść przez wszystkie formalności. Jak wygląda zakup? Idea jest bardzo prosta. Rozkładamy cenę działki na raty, nie doliczając jednocześnie żadnych prowizji, odsetek i dodatkowych, ukrytych opłat. Nie sprawdzamy również zdolności kredytowej naszych klientów. Jedynym zabezpieczeniem naszych interesów jest w tym przypadku sama działka. Oferujemy przy tym korzystne warunki odstąpienia od umowy. Klient może to zrobić w ciągu 12 miesięcy od jej zawarcia. Może również wymienić działkę na inną, dowolną z oferty. Wymagamy jedynie minimalnego wkładu na poziomie 6000 zł. Kolejne raty mogą natomiast zostać rozłożone aż na 5 lat. Mamy świadomość, że płynność finansowa jest kwestią zmienną, szczególnie dla mniej zamożnych klientów, dlatego zapewniamy również możliwość zawieszenia spłaty rat na okresy 3-miesięczne lub jednorazowo na okres 6 miesięcy.

Wybierz wygodny sposób finansowania

Sposób finansowania, oferowany przez naszą firmę jest nie tylko bezpieczny, ale i bardzo wygodny. Dzięki temu Twoja zdolność kredytowa pozostaje nieobciążona, więc możesz z powodzeniem pójść do banku po środki na budowę i wyposażenie swojego nowego domu. Raty są natomiast na tyle niskie, że niemal ich nie odczujesz. Nie zawierają bowiem żadnych prowizji i odsetek – podsumowuje Bartosz Antos – Dyrektor ds. Nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o. - portal www.saveinvest.pl.

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies