Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

W co inwestować małe kwoty?

Wbrew panującemu powszechnie przekonaniu inwestowanie niewielkich kwot może okazać się niezwykle zyskowne! Jak bezpiecznie inwestować z niewielkim kapitałem początkowym? Czy inwestowanie w obrębie rynku nieruchomości zawsze wiąże się z dużym nakładem własnym? Na te pytania w poniższym wpisie odpowie Robert Tomaszewski z portalu www.grunttozysk.pl.

 

Jak zacząć inwestować? W co inwestować bezpiecznie, ale z dużym zyskiem? W co mogę inwestować małe kwoty? Te i wiele innych pytań nasuwają się każdemu, kto chce pomnożyć swój kapitał. Czy jest możliwe znalezienie takiego sposobu inwestowania, który nie dość, że pozwoli zanotować zadowalający zysk, to jeszcze nie będzie wiązał się z ryzykiem? 

 

Sięgnijmy do badań opinii publicznej. 65,6 proc. Polaków wyraziło przekonanie, że najlepszym zabezpieczeniem finansowym na przyszłość jest posiadanie nieruchomości (źródło: Badanie Homo Homini). Z innej ankiety z kolei dowiemy się, że zdaniem 40 proc. pytanych najbezpieczniejszą formą lokowania oszczędności w czasach kryzysu są także nieruchomości (źródło: Deutsche bank PBC; badanie Homo Homini). Widzimy więc, że jest to aktywo, które nawet w dobie wahań rynkowych daje Polakom poczucie bezpieczeństwa i stabilności finansowej. Jak zatem zacząć inwestować na rynku nieruchomości?

 

Inwestowanie na rynku nieruchomości to tylko domena najbogatszych. Bez dużych nakładów własnych na pewno nie uda się nam z zyskiem zainwestować. Nic bardziej mylnego! Inwestowanie niewielkich kwot w nieruchomości ziemskie nie dość, że jest możliwe, to jeszcze przyniesie nam spore zyski i zabezpieczy przyszłość finansową nie tylko naszą, ale i naszych dzieci – przekonuje Robert Tomaszewski z portalu www.grunttozysk.pl. Regularne przeznaczanie na inwestycję nawet małych kwot daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę inwestowania oraz takie aktywo, którego wartość znacznie wzrośnie. Tu znów spójrzmy na liczby – tylko w ciągu ostatnich 12 lat grunty rolne zyskały na wartości aż 617 proc.

 

Jak zatem zacząć inwestować w grunty z niewielkim kapitałem? Inwestowanie w atrakcyjne działki na własność możliwe jest dla każdego, nawet tych początkujących i niedoświadczonych, którzy dysponują niewielkim nakładem początkowym. Udowadnia to Grunt to zysk - innowacyjna metoda inwestowania (przez oszczędzanie) w niezabudowane grunty rolne, dzięki której przyszli właściciele nabywają na własność starannie wyselekcjonowaną ziemię o dużym potencjale wzrostu - na raty, bez odsetek i bez banków. Jak to działa? Inwestor lokuje środki w nieruchomości rolne o dużym potencjale wzrostu. Wszystkie grunty położone są w regionach atrakcyjnych turystycznie i inwestycyjnie: morze, góry, miasta, jeziora. Pierwsza wpłata już od 0 zł, a miesięczne, nieoprocentowane wpłaty wynoszą 500 zł - bez prowizji, bez banków, bez kredytu. Z wybranej działki można korzystać już od pierwszej wpłaty – inwestujemy bowiem w namacalne dobro, w konkretny kawałek ziemi, a nie przykładowo w fundusz inwestujący w nieruchomości. W okresie, kiedy działka jest „spłacana” to wykwalifikowani fachowcy zajmują się jej przekształceniem i uzbrojeniem, co jeszcze bardziej podnosi jej wartość. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje podpisanie aktu notarialnego, możliwość wglądu do księgi wieczystej oraz porady specjalistów na każdym etapie inwestycji. Czas spłaty wynosi, nie jak przy kredycie hipotecznym 30 lat, ale 5 – 7 lat. Istnieje także możliwość zawieszania składek, co jest zapisane w umowie. Grunt to zysk to świetna motywacja do regularnych wpłat – faktycznie oszczędzamy, ponieważ dokładnie widzimy, na co idą nasze pieniądze. Co więcej, nie są wymagane żadne zaświadczenia o zarobkach, ponieważ zabezpieczeniem zapłaty jest sprzedawana działka.

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies