Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Co mogę wybudować na działce bez pozwolenia?

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące możliwości zabudowy działek zamieściliśmy na stronie każdej działki, w poszczególnych kartach. Połowa oferowanych przez nas działek charakteryzuje się przeznaczeniem budowlanym, a druga połowa rolnym (działki te systematycznie są przekształcane). O ich rekreacyjnym charakterze decydują przede wszystkim takie czynniki, jak lokalizacja w niewielkiej odległości od morza oraz położenie na wyjątkowo atrakcyjnych terenach, bogatych m.in. w liczne tereny zielone, urozmaicone trasy rowerowe, malownicze piaszczyste plaże, punkty widokowe czy też ciekawe, warte odwiedzenia zabytki.

 • Zezwolenie nie jest wymagane w przypadku:

  • wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki, 

  • tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu;


  Zgodnie z obowiązującym prawem, działkę rolną można zabudować obiektami określonymi  w Ustawie Prawo budowlane. Zobacz ofertę budynków drewnianych niewymagających pozwolenia na budowę: www.castor.net.pl/bezzezwolenia.htm

 • Działki nad morzem_Co mogę wybudować na działce bez pozwolenia? zdjęcie1 Działki rekreacyjne_Co mogę wybudować na działce bez pozwolenia? zdjęcie2 Działki nad morzem_Co mogę wybudować na działce bez pozwolenia? zdjęcie3 Działki rekreacyjne_Co mogę wybudować na działce bez pozwolenia? zdjęcie4
 • Budynek tymczasowy – jak zgłosić?

  Jak widać na powyższych przykładach, można postawić 1 obiekt na każde 500 m2 powierzchni działki. W przypadku kupna działki o przykładowej powierzchni 700 m2, do Starostwa Powiatowego zostaje zgłoszony fakt przystąpienia do budowy tymczasowego obiektu budowlanego. W wyniku tego tymczasowy obiekt budowlany (czyli przewidziany do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce po 120 dniach), o powierzchni do 25 m2 jest zalegalizowany w odpowiedniej instytucji.

  Co należy przygotować przed złożeniem zgłoszenia:

  • Opis określający rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót. Należy określić co to będzie, z jakim przeznaczeniem i jaką metodą tymczasowy obiekt zostanie wykonany, np. metodą tradycyjną. Jednocześnie obiekt musi być zgodny z katalogiem obiektów, które podaje prawo budowlane i mieć do 25m2.
  • Szkice i rysunki tego obiektu wraz z wymiarami: długość, szerokość ,wysokość.
  • Mapa sytuacyjna z zaznaczonym obiektem oraz naniesionymi odległościami od granic. Wskazówka: zabudowanie musi znajdować się od granicy sąsiedniej działki 4m z oknami, 3m bez okien. Ponadto od drogi gminnej 6 m, a od drogi powiatowej 8 m.
  • Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

  Istotnym faktem jest też, czy planowane jest w tym zabudowaniu prowadzenie działalności gospodarczej. Dużo łatwiej jest uzyskać zezwolenie, gdy działalność gospodarcza nie jest planowana.

  Dbamy o czas i wygodę swoich klientów. Dlatego też udostępniamy już przygotowane do podpisu dokumenty.

 • Perspektywa przekwalifikowania działki

  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż oferowane przez nas nieruchomości już na chwilę obecną spełniają wszystkie kryteria niezbędne przy procesie zmiany przeznaczenia z rolnego na budowlane. Bliskości zabudowań, dostęp do mediów, bezpośrednie sąsiedztwo terenów posiadających już status budowlanych, szeroka droga wewnętrzna (8 m) oraz odpowiednie wymiary działek powodują, że przekształcenie tych obszarów przez gminę okaże się znacznie łatwiejsze! Kilka z naszych działek posiada już status budowlanych, a część niebawem je uzyska.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies