Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Czy na interesującej mnie działce są media?

Większość oferowanych przez nas działek (działki rekreacyjne/rolne i działki budowlane) charakteryzuje się łatwym dostępem do pełnej infrastruktury w postaci niezbędnych mediów, takich jak woda, energia elektryczna, gaz oraz kanalizacja lub istnieje możliwość podłączenia ich w przyszłości. Szczegółowe informacje (lokalizacja mediów, odległość od działki, koszty doprowadzenia) są opisane na stronie każdej działki w Podstawowych danych i zakładce Przeznaczenie

  • Jak szybko i tanio zainstalować wodę i kanalizację na działce?

    Wielu klientów uważa, że najlepszym rozwiązaniem na dostęp do wody jest wykopanie studni na działce. Ze względu, że są to działki nad morzem to woda powinna się znajdować na głębokości około 8m, a koszt tego przedsięwzięcia to w przybliżeniu 1500 zł. Główną zaletą posiadania własnej studni jest niepłacenie rachunków za wodę, przez co dowolnie możemy korzystać z zasobów wody, także w celu nawadniania roślin w ogrodzie, podlewania trawnika czy napełniania stawów w czasie suszy. Biorąc to wszystko pod uwagę, może okazać się, że wykopanie studni to dla nas spora oszczędność. Z kolei brak kanalizacji rozwiązuje się poprzez wybudowanie zbiornika do 7m3 lub przydomowej oczyszczalni ścieków, których zainstalowanie nie wymaga pozwolenia na budowę. Całość można wykonać zaledwie w ciągu jednego dnia, ceny zaczynają się już od 2500 zł. Takie rozwiązania błyskawicznie ułatwiają życie i całkowicie uniezależniają właściciela działki od rosnących kosztów dostawy wody oraz odbioru ścieków.

  • Uzbrojenie działki - koszty

    Część działek posiada pełne uzbrojenie, natomiast w przypadku większości działek jesteśmy na etapie planowania, koncepcji lub realizacji podłączenia prądu, wody lub kanalizacji. W przypadku prądu za użytkowanie licznika energii opłata wynosi ok. 2 500zł i są to wszystkie koszty podłączenia, natomiast w przypadku wody i kanalizacji proporcjonalnie rozkładają się koszty podłączenia na wszystkich właścicieli działek znajdujących się na danym terenie plus także właścicieli sąsiednich działek i dzięki temu możliwa jest znaczna redukcja kosztów związanych z uzbrojeniem. Stosując takie rozwiązanie ostateczny koszt przyłącza wody oraz kanalizacji kształtuje się na najniższym możliwym poziomie i szacunkowo wynosi od 4000 – 6000 zł. Jeśli czas realizacji uzbrojenia lub koszty są za wysokie warto rozważyć własna studnię i zbiornik bezodpływowy.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies