Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Czy można zawrzeć umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego ?

Na życzenie kupującego umożliwiamy skorzystanie z tego niezwykle rzadko stosowanego rozwiązania. Przed podjęciem decyzji warto uwzględnić fakt, iż wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów wynikających m.in. z opłat notarialnych, konieczności dojazdu do kancelarii, itd. Polecamy raczej od razu zawarcie umowy sprzedaży, bo dokumenty i koszty sporządzenia aktów notarialnych w obu przypadkach są praktycznie identyczne. Rozwiązanie to bardzo rzadko jest stosowane przez nas, natomiast rozumiemy klientów, którzy mimo dodatkowych kosztów chcą mieć 100% zabezpieczenie.

Proponowane przez nas rozwiązanie w postaci pisemnej umowy cywilno–prawnej gwarantuje przyszłemu nabywcy niezmienność ceny oraz zabezpiecza zarówno kupującego (jeśli transakcja nie dojdzie do skutku z winy sprzedającego, kupujący może od niego żądać dwukrotności wartości zadatku) jak i sprzedającego (może on zatrzymać zadatek, jeśli transakcja nie zostanie zrealizowana z winy kupującego). Przykładowo przy zadatku w wysokości 3 000 zł, w przypadku niewywiązania się sprzedającego z warunków umowy, na żądanie kupującego, jest zobowiązany wypłacić łącznie 6 000 zł.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies