Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Czym jest plan zagospodarowania przestrzennego (pzp)?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (PZP) jest aktem prawa miejscowego, stanowiącym podstawę planowania przestrzennego gminy i dotyczy kwestii planowania zabudowy w gminie. Plan nie może naruszać ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, określającego w sposób ogólny politykę przestrzenną i lokalne zasady zagospodarowania. Dzięki PZP potencjalny inwestor jest w stanie uzyskać informacje, jakie jest przeznaczenie interesujących go obszarów oraz jaki typ zabudowy (dom wolnostojący, bliźniak czy zabudowa szeregowa, dom piętrowy, parterowy, z poddaszem lub bez itp.) można stosować na danej nieruchomości. W PZP ujęte są również wszystkie planowane inwestycje w danej gminie, co pozwala uniknąć sytuacji takich jak kupno działki w sąsiedztwie np. planowanej uciążliwej drogi szybkiego ruchu.

  • Czy dana działka jest objęta planem (pzp)?

    Na stronie każdej działki w Podstawowe dane jest informacja odnośnie planu, a więcej informacji znajdziemy w zakładce „przeznaczenie”. Ponieważ dla większości gmin w Polsce PZP nie został jeszcze uchwalony, wysoce prawdopodobnym jest, iż oferowana nieruchomość nie jest objęta takim planem. W takim przypadku mamy możliwość czynnego udziału w korzystnym dla nas kształtowaniu PZP poprzez składanie wniosków o zmianę przeznaczenia nieruchomości. W efekcie daje nam to niemal pewność, że nasz teren zostanie ujęty w planie jako teren budowlany. Co bardzo ważne, równoczesne złożenie wniosków przez właścicieli wielu sąsiadujących ze sobą działek zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo uchwalenia przez gminę satysfakcjonującego nas PZP. Nasza firma, w ramach obsługi posprzedażowej, zapewnia koordynację wspólnych działań właścicieli, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie powyższej procedury.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies