Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Jakie są szanse na pomyślne rozwiązanie kwestii przekwalifikowania mojej działki?

Przez staranną i przemyślaną selekcję wszystkich oferowanych terenów zadbaliśmy o to, aby w przyszłości możliwa była zmiana ich przeznaczenia z rolnego na budowlane. Odpowiednie wymiary zapewniają możliwość umiejscowienia na każdej oferowanej przez nas działce budynku o wymiarach 10 x 12 merów tak, aby zachowane były niezbędne odległości od granic (przewidziane w Ustawie Prawo budowlane) oraz mediów. Wydzielone na naszych terenach drogi wewnętrzne mają szerokość 8 metrów, co jest konieczne w przypadku późniejszej zmiany przeznaczenia terenu na budowlane (szerokości mniejsza niż 7-8 metrów może skutecznie uniemożliwić przekształcenie działki). Większość oferowanych działek umiejscowiona jest na obszarach, dla których zostały już uchwalone studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania terenu. Dodatkowo względem części terenów rozpoczęto już procedurę uchwalania nowego planu zagospodarowania przestrzennego, tak więc można się spodziewać, że w niedługim czasie czynność ta zostanie zakończona, a to skutkować będzie możliwością natychmiastowego przystąpienia do czynności związanych z zabudowaniem działki. Z powyższego wynika, iż władze gmin dążą do możliwie szybkich zmian umożliwiających zabudowę naszych parcel.

Nawet jeśli gmina nie przystąpiła do sporządzania planu, a w okolicy znajduje się zabudowa możemy złożyć wnioski o uzyskanie warunków zabudowy i indywidualnie przekształcić działki na budowlane. Nasza firma oferuje klientom taką usługę, a jej koszt w zależności od działki wynosi od 2 500 zł – 4 000 zł netto.

 • Jak długo potrwa proces przekształcenia?

  Czas trwania procesu zmiany przeznaczenia uzależniony jest od etapu, w którym znajduje się procedura uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Na szczęście proces ten można przyspieszyć poprzez składanie do władz gminy wniosków o przekształcenie (najlepiej jednocześnie przez wielu właścicieli). W naszej ofercie znajdują się obszary obejmujące po kilkadziesiąt działek nad morzem, dzięki czemu istnieją duże szanse sukcesu dzięki skuteczności zbiorowego lobbingu prowadzonego wspólnie przez nabywców sąsiadujących ze sobą nieruchomości. Nasza firma oczywiście zapewnia koordynację i pomoc w realizacji powyższych działań (w ramach obsługi posprzedażowej).

  Alternatywnym sposobem na odrolnienie terenu jest samodzielne uzyskanie warunków zabudowy na daną działkę, co z kolei uzależnione jest od zabudowy znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie (nasze szanse rosną tym bardziej, im więcej i bliżej naszej działki usytuowanych jest budynków). Czas oczekiwania na wydanie warunków zabudowy to zazwyczaj okres 3-8 miesięcy (w zależności od gminy). Właściciel działki, decydując się na takie rozwiązanie, ma zapewnione kompleksowe wsparcie naszej firmy w procesie ubiegania się o WZ.

 • Jakie koszty wiążą się z przekształceniem?

  Każdy właściciel może sam wystąpić do gminy z wnioskiem o uzyskanie warunków zabudowy lub w przypadku gdy chce, żeby zajęli się tym profesjonaliści z doświadczeniem i pragnie otrzymać końcowe dokumenty to może nam zlecić przekształcenie. Nasza firma oferuje klientom taką usługę w cenie (w zależności od działki) od 2 500zł – 4 000zł netto. Płatność następuje w dwóch etapach: zaliczka w wysokości 1500 zł netto, a w przypadku skutecznych działań skutkujących przekwalifikowaniem przeznaczenia działki na budowlaną reszta kwoty.

  Na koszty związane z uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy (WZ) składają się:

  • opłata skarbowa od decyzji o warunkach zabudowy – 107 zł,
  • opłata skarbowa od złożenia dokumentu stwierdzajacego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii – 17-34 zł,
  • opłata za 2 kopie mapy zasadniczej, które należy dołączyć do wniosku – ok 90 zł,
  • pozostałe koszty związane z pilotowaniem i nadzorowaniem przekwalifikowania.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies