Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

3 powody, dla których warto inwestować w grunty

Grunt to bezpieczeństwo, grunt to zysk, grunt to nieograniczone możliwości… 3 powody, które powinny przekonać każdego niezdecydowanego, że warto inwestować w nieruchomości ziemskie.

                                                                                 

Dlaczego warto inwestować w grunty? Każdego z nas do podjęcia decyzji o inwestowaniu motywowały bardzo zróżnicowane czynniki. Chcemy poprawić doraźny komfort życia, pragniemy zabezpieczyć się finansowo z myślą o emeryturze, czy marzymy, by „coś” zostało po nas naszym dzieciom. Obojętnie, jaki cel nam przyświeca, liczą się przede wszystkim rezultaty, a te zależą w głównej mierze od tego, w co zainwestujemy…. Dlatego inwestujmy w to, co od wielu lat przynosi stabilne, pewne zyski i stanowi niepodważalną gwarancję bezpieczeństwa – inwestujmy w nieruchomości gruntowe.

 

1. Grunt to bezpieczeństwo

 

Zdaniem aż 65,6 proc. Polaków najlepszym zabezpieczeniem finansowym na emeryturę jest posiadanie nieruchomości (źródło: Badanie Homo Homini). W dobie kryzysu ekonomicznego niezmiernie trudno znaleźć na tyle atrakcyjny i przede wszystkim bezpieczny sposób lokowania kapitału, któremu od wielu dekad Polacy nadal ufają. Dlaczego popularność ziemi nie słabnie i jest ona nadal chętnie wybierana jako forma inwestycji, która ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa? Ponieważ ziemia, w odróżnieniu od innych produktów inwestycyjnych jest najbardziej odporna na wahania rynkowe – podkreśla Bartosz Antos z portalu www.grunttozysk.pl. Nieruchomości gruntowe stanowią trwałe, namacalne dobro, które daje właścicielowi i jego rodzinie poczucie bezpieczeństwa – są one dziedziczone, a spadkobiercy mają możliwość odzyskania własności nawet po kilkudziesięciu latach.

2. Grunt to zysk

 

Wiemy już, że inwestowanie w działki to bezpieczna i stabilna forma lokowania kapitału. Ale czy w ziemię rzeczywiście „opłaca się” inwestować, czyli jakie są szanse na pomnożenie kapitału? Spójrzmy zatem na statystyki - ziemie rolne w ciągu 12 lat zyskały na wartości aż 617%. Jak widać, ich wartość systematycznie i stabilnie rośnie, a tendencja ta, jak zapewniają specjaliści, nie ulegnie zmianie w przyszłości. Niemałe znaczenie odgrywa tu fakt, że w przypadku nieruchomości ziemskich mamy do czynienia z mocno ograniczoną podażą (nie da się ich doprodukować) oraz stale rosnącym na nie popytem. Jest to zatem ograniczonego dobro, które od wielu lat cieszy się zainteresowaniem inwestorów, zarówno tych doświadczonych, jak i tych dopiero „wchodzących na rynek”. Wszystko to przyczynia się do wzrostu cen ziem, których dodajmy koszty utrzymania, w porównaniu do m.in. mieszkań, są bliskie zera. 

Co więcej, w przypadku ziemi rolnych wartość działki rośnie skokowo dzięki odpowiednim jej zarządzaniu. Mowa tu w szczególności o przeprowadzeniu procesów uzbrojenia, czy podziałów, a przede wszystkim jej odrolnienia. Warto także pamiętać o pewnych korzyściach podatkowych – jeśli zdecydujemy się na sprzedaż działki po 5 latach od jej nabycia transakcja będzie zwolniona z 19% podatku dochodowego („podatku Belki”). Ponadto sprzedaż gruntów rolnych jest zwolniona z 23 proc. podatku VAT.

 

3. Grunt to nieograniczone możliwości

 

Posiadanie na własność kawałka ziemi to synonim nieograniczonych możliwości – od inwestycyjnych, takich jak budowa domków rekreacyjnych pod wynajem, czy pensjonatu, po budowę domu całorocznego czy innego obiektu, który przeznaczymy pod prowadzenie własnego biznesu. Co więcej, ziemię można dzierżawić lub zostawić w spadku naszym dzieciom, jako środek, który pozwoli im na lepszy start w dorosłość, czy zabezpieczenie ich przyszłości finansowej.

Kluczem do sukcesu inwestycyjnego jest oczywiście wybór odpowiedniego gruntu – takiego, który swoimi konkretnymi walorami zagwarantuje powodzenie inwestycji. Warto zatem szukać działek w okolicach z walorami turystycznymi lub krajobrazowymi (morze, góry, duże miasta, jeziora), w miejscach o dużym potencjale rozwoju, które posiadać będą  jasny stan prawny. Jeśli chodzi natomiast o podniesienie wartości działki w celu jej sprzedaży, to ten największy będzie możliwy do uzyskania na początkowym etapie jej zagospodarowania. Mowa tu w szczególności o nieuzbrojonych działkach rolnych, których wartość podnoszona jest wraz z m.in.  doprowadzeniem prądu, wody, kanalizacji. Uzbrojenie i przekształcenie takich gruntów przyczynia się do znacznego wzrostu na wartości, a w konsekwencji do możliwości odprzedania jej ze znacznym zyskiem.

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies