Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Inwestorzy uwielbiają góry!

Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?

Przedsiębiorcy, zarówno ci początkujący, jak i doświadczeni, doskonale wiedzą, że zakup nieruchomości w rejonach górskich oraz około górskich to bezpieczna i gwarantująca dużą stopę zwrotu inwestycja. Dlaczego od wielu lat taka tendencja pozostaje bez zmian? Co przesądza o zyskownym charakterze przedsięwzięć podejmowanych akurat w takim rejonie?

Na wyższą niż m.in. w przypadku lokat czy kont oszczędnościowych,   rentowność inwestycji w nieruchomości o walorach turystycznych składa się wiele czynników.

Rynek nieruchomości, szczególnie obszarów od wielu lat rozchwytywanych, czyli nadmorskich oraz górskich, cechuje się dużą konkurencyjnością. Inwestorzy prześcigają się w swoich pomysłach i zamierzeniach. Wszystko to wpływa na nieustannie podnoszony standard oferowanych miejsc wypoczynkowych oraz jakość i ilość atrakcji turystycznych. Duże inwestycje prowadzone są zarówno w znanych i renomowanych kurortach, jak i tych, które dopiero zyskują na popularności. Wśród tych pierwszych oczywiście „królują” Zakopane oraz Kościelisko, gdzie powstają głównie duże obiekty wypoczynkowe. Jeśli chodzi natomiast o regiony mniejsze coraz popularniejsze stają się: Szklarska Poręba, Karpacz czy Świeradów Zdrój. Zakopane oraz Kościelisko dla coraz większej liczby turystów są zbyt przeludnione, by mogły jeszcze gwarantować upragniony, spokojny wypoczynek. Dlatego właśnie na turystycznej mapie coraz mocniejszą pozycję mają mniejsze ośrodki. Inwestorzy, szczególnie indywidualni, potrafią dostrzec zachęcający potencjał takich miejsc,  które kuszą nie tylko pięknymi widokami, ale oferują także spore możliwości rozwoju – wyjaśnia Bartosz Antos z portalu www.grunttozysk.pl. Wspomniany potencjał widzą także władze gminne, które nie blokują zamierzeń inwestorskich, wręcz wchodzą z przedsiębiorcami w ścisłą współpracę – doskonale wiedzą, jak nowe inwestycje korzystnie wpływają na rozwój ekonomiczny i gospodarczy okolicy. Powstaje na nich sporo nowych atrakcji, takich jak baseny termalne, sale fitness, spa, parki rozrywki, nowe wyciągi narciarskie czy sale konferencyjne. W nowopowstałych obiektach, zarówno tych w systemie condo jak i apartamentowcach, znajduje się od 20 do 70 lokali. W Szklarskiej Porębie condohotel, który ma mieć aż kilkaset lokali, w Czarnej Górze natomiast condohotel z 142 apartamentami. Największym zainteresowaniem kupujących cieszą się lokale mniejsze, bardziej przytulne, o powierzchni nie przekraczającej 45 mkw. Są one kupowane zarówno na potrzeby inwestycyjne – wynajem – jak i na własny użytek. Nieustanie rozwijający się rynek nieruchomości górskich co rusz udowadnia, że posiadanie własnej nieruchomości w tak atrakcyjnych okolicach nie jest jedynie luksusem dla wybranych. Co więcej – korzyści z posiadania takiej nieruchomości są ogromne. Można bowiem zdecydować się także na wynajmowanie krótkoterminowe i korzystać z górskiej okolicy.

Inwestycje w nieruchomości w górach to zdaniem wielu analityków rynkowych jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Czemu jest bezpieczna? Bo łatwo przewidzieć jej zyskowne rezultaty na podstawie długofalowych analiz danych dotyczących „zachowania” tych aktywów na przestrzeni ostatniej dekady. To właśnie w największym stopniu statystyki i liczby przekonują inwestorów, że warto jest zainwestować w nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych. Stawka za 1 mkw. w dużej mierze uzależniona jest od lokalizacji nieruchomości. I tak, najwięcej zapłacimy w Zakopanem, gdzie stawka za 1 mkw. wynosi 10, 3 tys. zł. Jak zostało wspomniane, najbardziej rozchwytywane są 45 metrowe lokale, a więc w Zakopanem za taki zapłacimy średnio 430 tys. zł.  Takie ceny wcale nie odstraszają potencjalnych inwestorów – ruch turystyczny, nie tylko w sezonie zimowym, gwarantuje bardzo wysoką i satysfakcjonującą rentowność. Dotyczy to niemal wszystkich miejscowości turystycznych. Średnia cena za 1 mkw nowego lokalu w Wiśle to 6,6 tys. zł., Krynicy-Zdroju 5,3 tys. zł, Karpaczu 5,2 tys. zł. Wzrost notują także Ustrzyki Dolne – 3,3 tys. zł, Świeradów-Zdrój z 3,2 tys. zł oraz Lądek-Zdrój z 2,8 za mkw. 

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Działki nad morzem_Inwestorzy uwielbiają góry!	 zdjęcie1
Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies