Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Czy warto kupować nieruchomości przez pośrednika?

Kupowanie nieruchomości przez pośrednika stało się swoistą modą. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę poszukiwania nowego "M". - podkreśla Bartosz Antos – Dyrektor ds. Nieruchomości w firmie Saveinvest Sp z o.o., portal www.saveinvest.pl. Czy rzeczywiście to się opłaca? W jaki sposób może nam pomóc pośrednik?

Kim jest pośrednik nieruchomości?

Pośrednik to dzisiaj prawa ręka kupującego. Jego zadaniem jest wyszukanie najlepszej na rynku oferty, odpowiadającej potrzebom i możliwościom klienta. Z tego względu pośrednik musi posiadać szeroką wiedzę na temat rynku nieruchomości w danym mieście. Nie tylko musi znać poziom ceni atrakcyjność danej lokalizacji, ale również mieć informacje na temat budujących na tym rynku deweloperów, standardów wykonania budynków, ewentualnych problemów, z jakimi może spotkać się kupujący, a nawet aktualnych zmian w przepisach Prawa budowlanego i innych pokrewnych ustaw.

Kto potrzebuje pośrednika nieruchomości?

Z usług pośrednika nieruchomości korzystają przede wszystkim ci, którzy nie mają czasu i chęci na "zabawę" w sprzedaż lub zakup mieszkania. Nudzi ich chodzenie po kolejnych mieszkaniach albo konstruowanie kolejnych ogłoszeń w Internecie lub w prasie. Klientami pośredników będą również ci, którzy nie mają pojęcia o rynku nieruchomości w danym mieście i nie chcą się "przejechać" na swojej niewiedzy. A dodatkowo to te osoby, które potrzebują kogoś, kto pomoże im określić, jakie mają potrzeby i wymagania, a także finalnie podjąć decyzję o zakupie lub sprzedaży. Bartosz Antos – Dyrektor ds. Nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o. wskazuje, że pośrednik nieruchomości jest nam potrzebny przede wszystkim po to, aby zadbać o bezpieczeństwo danej transakcji. Znając rynek na pewno "nie wpuści nas w maliny" i pozwoli "odsiać" oferty korzystne od tych mniej korzystnych lub konstruowanych przez oszustów.

Ranga pośredników rośnie

Dzisiaj pośrednicy nieruchomości są raczej doradcami klienta, a nie zwykłymi sprzedawcami, akwizytorami albo domokrążcami. Ci najlepsi, wyszukujący atrakcyjnych okazji do zainwestowania sporej sumy pieniędzy, są wręcz rozchwytywani na rynku nieruchomości. Z kolei ci, którym uda się "wyhaczyć" atrakcyjną propozycję w dobrej lokalizacji i wysokim standardzie, mają szansę na pokaźny zarobek. - zaznacza Bartosz Antos. W ciągu ostatnich kilku lat rola pośrednika nieruchomości zdecydowanie wzrosła. Te osoby cechują również wyższe kompetencje i umiejętności. Jak zatem sprawić, żeby współpraca z pośrednikiem była udana i skuteczna? Przede wszystkim warto zacząć od spotkania, na którym wymienimy wszelkie uwagi na temat naszych oczekiwań. Im precyzyjnie sformułujemy nasze wymagania, tym większa szansa na powodzenie pośrednika

Wysoki popyt na rynku nieruchomości cieszy pośredników

Niewątpliwie przyszedł wreszcie czas na całkowity rozkwit zawodu pośrednika nieruchomości. Obecnie popyt na rynku jest tak wysoki, że znalezienie atrakcyjnej nieruchomości w dobrej lokalizacji i korzystnej cenie i to gotowej "na już" praktycznie graniczy z cudem. Mieszkaniaw dużych miastach rozchodzą się tak szybko, że często inwestycja zostaje wyprzedana do ostatniego lokalu, zanim jeszcze dojdzie do oddania jej do użytkowania. 

A jeżeli jednak postawimy na samodzielność?

Niezależnie od tego, czy korzystamy z usług pośrednika nieruchomości czy nie, warto zachować czujność. Przede wszystkim należy starannie weryfikować wszelkie dokumenty, związane z nieruchomością – w szczególności księgę wieczystą, kataster nieruchomości, akta przechowywane przez spółdzielnię mieszkaniową. Często bowiem zdarzają się niejasności, które mogą spowodować stratę dużej sumy pieniędzy. Jako przykład można wskazać obecne przekształcenie użytkowania wieczystego we własność nieruchomości. Ci, którzy kupią mieszkanie w bloku, stojącym na gruncie w użytkowaniu wieczystym, mogą bardzo wiele stracić. Jednak to już temat na inny artykuł...

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies