Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

W jakie ziemie zainwestować, by nie stracić gruntu pod nogami?

Czy inwestycja w ziemię rolną rzeczywiście może okazać się zyskowna –poradnik jak bezpiecznie i zyskownie inwestować na rynku nieruchomości.

 

Popularność nadal rośnie

Od kilku lat można zauważyć wzmożone zainteresowanie inwestorów, zarówno tych zamożnych jak i tych dopiero początkujących, gruntami rolnymi. Co jest tego przyczyną?

Wielu przedsiębiorców odkryło, że ziemia stanowi niezwykle atrakcyjną alternatywę dla osób, które chcą zyskownie i bezpiecznie inwestować na rynku nieruchomości. Grunty rolne, w przeciwieństwie do przykładowo mieszkań na wynajem, nie wymagają remontów i napraw, ich bezpieczeństwo spoczywa w rękach samych inwestorów, a nie niepewnych, bo często niestety niewypłacalnych, lokatorów. Co więcej, nieruchomości gruntowe są dziedziczone, a więc nie tylko zabezpieczamy siebie, ale także swoich bliskich, ponieważ nasi spadkobiercy nawet po kilkudziesięciu latach mogą odzyskać własność.

 

Dlaczego akurat grunty rolne?

Wartość rynkowa, przykładowo, działek budowlanych jest znacznie wyższa niż działek rolnych. Nie oznacza to jednak, że tylko te pierwsze gwarantują zysk i bezpieczeństwo transakcji. Zdaniem ekspertów najbardziej intratną strategią inwestowania na rynku nieruchomości jest lokowanie kapitału właśnie w tych niedoszacowanych gruntach, a więc w gruntach rolnych. Inwestor, który zdecydował się na zakup relatywnie taniej ziemi rolnej, po jej profesjonalnym zarządzaniu, czyli przekształceniu i odpowiednim uzbrojeniu, możne po kilku latach odsprzedać, dużo droższą już wtedy, działkę o charakterze budowlanym.

 

Statystyki i dobre prognozy

Statystyki mówią same za siebie. Nieruchomości rolne w ciągu ostatnich 12 lat  zyskały w ciągu na wartości aż 617% (45% w ciągu 3 lat). Jak widać grunty rolne są najbardziej opłacalnym aktywem biorąc pod uwagę długi horyzont inwestycyjny. Ograniczona podaż, wzmocniona dodatkowo suburbanizacją i migracją społeczeństwa poza centrum miast, powoduje stały wzrost wartości gruntu rolnego, której towarzyszy rosnący popyt przy mocno ograniczonej podaży gruntów - nie da się ich bowiem doprodukować, są ograniczonym, ale bardzo zyskownym dobrem.

Zgodnie z prognozami rynkowymi tendencja wzrostowa w ciągu następnych lat ma mocne szanse, by się utrzymać. Co więcej, ziemie w Polsce są niedoszacowane na tle ziem w pozostałych państwach Europy. Dla przykładu – średnio cena ziemi w Polsce za 1ha wyniesie 6 389 euro, natomiast 1ha w Belgi wyniesie 24 888, Holandii 49 410, a na Malcie nawet 130 000 euro.

 

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Działki nad morzem_W jakie ziemie zainwestować, by nie stracić gruntu pod nogami?  zdjęcie1
Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies