Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Plany inwestycyjne gminy Mielno.

Gmina Mielno to jeden z najdynamiczniej rozwijających się terenów wypoczynkowych nad Bałtykiem, dlatego zakup działek w tym regionie to dobra inwestycja, która w najbliższej przyszłości powinna przynieść atrakcyjny zysk lub stać się lokatą kapitału zapewniającą stały, pewny dochód.

Gmina Mielno to atrakcyjny, nadmorski region, który co roku odwiedzają rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Na co dzień gminę zamieszkuje około 5000 mieszkańców w 13 miejscowościach. Najpopularniejsze ośrodki turystyczne w gminie to oczywiście Mielno (siedziba gminy), Unieście, Łazy, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Mielenko. Mielno i Unieście leżą na piaszczystej mierzei oddzielającej jezioro Jamno od morza.

Turystyczny raj

Spragnionych odpoczynku przyciąga w te rejony linia brzegowa o długości 25 km z szerokimi, czystymi, piaszczystymi plażami. Na terenie gminy leży również jezioro Jamno o powierzchni 22,4 km2, dzięki temu przyjeżdżają tutaj również amatorzy sportów wodnych - żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu. Wydmowo - nizinne, zróżnicowane krajobrazowo, pokryte różnorodną roślinnością tereny są stworzone do aktywnego wypoczynku, jazdy na rowerze czy długich spacerów.

Działki nad morzem_Plany inwestycyjne gminy Mielno. zdjęcie1

Gmina Mielno tętni życiem nie tylko latem. Wiosna i jesień to ulubione terminy wypoczynku osób starszych i tych, które przyjeżdżają nad morze w celach leczniczych. Najlepszym okresem na wdychanie jodu jest wiosna. Wyjątkowy klimat pozytywnie wpływa na ilość osób odpoczywających tutaj poza okresem letnim, a wydłużony sezon turystyczny przekłada się na wyższe dochody z wynajmu pokojów i apartamentów. Gmina Mielno to idealne miejsce do relaksu, aktywności fizycznej na łonie natury oraz odpoczynku od dnia codziennego. Większe ośrodki jak Mielno i niedaleki Kołobrzeg, pozwalają także korzystać z kulturalnych czy też wieczornych rozrywek.

Popularne imprezy sportowe i kulturalne

Gmina Mielno ma do zaproponowania turystom o wiele więcej niż tylko piękne plaże. W sezonie letnim i poza sezonem organizowane są cykliczne imprezy sportowe i kulturalne cieszące się ogromną popularnością. Niektóre z nich stanowią główny cel przyjazdu turystów w danym terminie. Do największych i najpopularniejszych imprez należą:

Działki rekreacyjne_Plany inwestycyjne gminy Mielno. zdjęcie2
 • Międzynarodowy Zlot Morsów (luty),
 • Magiczne Święto – Mieleńska Noc Sobótkowa (czerwiec),
 • Międzynarodowe Regaty Klasy Cadet i Optimus gr. „B” o „Puchar Trampa” na Jeziorze Jamno – (czerwiec),
 • Opera nad Bałtykiem (lipiec),
 • Przegląd Teatrów Ulicznych (sierpień),
 • Mieleńskie Lato Artystyczne (lipiec – sierpień),
 • Regaty Okręgowe o „Puchar Wójta Gminy Mielno” (październik).

Rozwój dzięki inwestycjom

Mieszkańcy oraz władze samorządowe potrafią wykorzystać ogromy potencjał, jaki dała im w darze natura. Inwestują w bazę i infrastrukturę turystyczną, aby sprostać zapotrzebowaniu oraz zapewnić wysoki standard odpowiedni dla zamożnych oraz zagranicznych turystów. Dowodem na to jest uchwalony i realizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Mielno na lata 2007-2013. Gmina zabiega od kilku lat również o uzyskanie statutu uzdrowiska ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne, bogactwa naturalne, szczególny klimat oraz brak przemysłu na tym terenie, już obecnie w okolicy znajduje się wiele sanatoriów. Na terenie wybrzeża mieleńskiego panuje specyficzny klimat morski kształtowany przez Morze Bałtyckie. Wiejąca codziennie bryza powoduje falowanie morza, które nasyca powietrze solą i jodem. Spacery 0,5 –1 godz. dobrze wpływają na poprawę zdrowia, leczenie chorób krążenia, tarczycy, oskrzeli, płuc.

Najciekawsze realizowane projekty

Dla rozwoju turystyki w Gminie Mielno realizowane są różne projekty, które mają wpłynąć na podniesienie atrakcyjności gminy zarówno dla turystów jak i inwestorów. W Planie Inwestycyjnym Gminy Mielno na lata 2007-2013 znalazły się między innymi:

 
 • przebudowa lub budowa ulic i dróg w celu poprawy komunikacji i transportu oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych, realizacja takich projektów podnosi atrakcyjność terenów oraz wartość okolicznych nieruchomości (m.in. przebudowa ulic Wczasowej, Bursztynowej i Słonecznej w Sarbinowie, budowa drogi Sarbinowo – Gąski, Bosmańskiej i Portowej),
 • przebudowa i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. przejścia na plażę w Unieściu, dojście i zejście na plażę przy latarni w Gąskach),
 • rozbudowa terenów przeznaczonych do rekreacji i aktywnego wypoczynku w celu zwiększenia atrakcyjności okolicy dla turystów i mieszkańców (m.in. budowa kompleksu sportowego w Mielnie z boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, kortem tenisowym, bieżnią i trybunami; plac rekreacyjny w Mielnie; ścieżka pieszo-rowerowa między Mielnem a Mielenkiem),
 • inwestycje podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu (m.in. budowa promenady nadmorskiej od Mielna do Unieścia oraz budowa promenady wzdłuż Jeziora Jamno),
 • inwestycje stwarzające warunki do rozwoju turystyki morskiej, jachtowej i sportów wodnych (m.in. promenada wzdłuż jeziora Jamno, projekt budowy 7 mol spacerowo-cumowniczych w miejscowościach gminy Mielno).
 
Zaplanowane inwestycje Gmina finansuje ze środków własnych oraz ze środków pochodzących z  funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budżet przewidziany na inwestycje do roku 2014 to w sumie prawie 24 mln złotych.

Gmina z przyszłością

 

Dynamicznie rozwijający się region turystyczny jak Gmina Mielno, gdzie realizowane są długofalowe plany inwestycyjne, to dobre miejsce na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. W sezonie niemal 100% domków i apartamentów jest wynajętych przez całe wakacje, liczne już teraz sanatoria oraz starania o status uzdrowiska sprawiają, że ruch turystyczne jest ożywiony również poza sezonem. Realizowane przez gminę inwestycje wpływają na wzrost cen nieruchomości oraz ilość turystów  wypoczywających w okolicznych miejscowościach, dlatego zakup działki w tym regionie do dobry pomysł. Przemyślana inwestycja na tak dynamicznie rozwijającym się terenie turystycznym powinna w perspektywie kilku lat przynieść oczekiwany zysk.

 

 

W następnym temacie zastanowimy się Czy warto podpisać umowę przedwstępną? Już dziś zapraszamy do lektury.

 

Bartosz Antos, SaveInvest. Sp. z o.o.
www.dzialkanadmorzem.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies