Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Czy oszczędzanie w dobie koronawirusa ma sens?

Mijają kolejne tygodnie walki z epidemią koronawirusa. Pada zarówno światowa, jak i polska gospodarka. Czy jest to dobry czas na oszczędzanie? Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o. - portal grunttozysk.pl odpowiada na pytanie dlaczego nie warto gromadzić pieniędzy na koncie?

Inflacja – dlaczego może nas spotkać?

Głównym powodem, dla którego nie warto oszczędzać w dobie koronawirusa jest inflacja. To zjawisko polegające na szybkim i znaczącym wzroście cen przy jednoczesnej utracie wartości pieniądza. Inflacja może mieć wiele przyczyn. Z jednej strony prowadzi do niej emisja pieniędzy przez bank centralny. Z drugiej strony jej źródłem może być gwałtowny wzrost kosztów produkcji, a zatem między innymi koszt poszczególnych surowców energetycznych. Inną przyczyną może być też niezrównoważony budżet państwa, a więc sytuacja, w której wydatki z budżetu znacząco przewyższają wpływy. W dobie epidemii każdy z powyższych scenariuszy jest możliwy. Przy czym  inflacja może przybrać różne formy w zależności od siły natężenia. Będziemy określać ją mianem pełzającej, jeżeli wzrost cen nie przekroczy 5 procent rocznie. Umiarkowana albo krocząca inflacja to zjawisko, w którym ceny rosną o 5-10 procent rocznie. Najgorszą sytuacją jest jednak tak zwana hiperinflacja i miesięczny wzrost cen o ponad 150 procent.

Jak zachować się w dobie kryzysu?

Właśnie dlatego gromadzenie dużych kwot pieniędzy na rachunku bankowym nie musi być dobrym rozwiązaniem. Zresztą ich wypłata i przechowywanie w domowym sejfie też nie rozwiąże problemu. Najlepiej środki te korzystnie ulokować. Znalezienie dobrej inwestycji wcale nie jest takie trudne. Wystarczy przeanalizować, jakie dobra materialne są odporne na wahania rynku. "Polecamy przede wszystkim nieruchomości. Należy bowiem zauważyć, że ich wartość rośnie nieustannie od drugiej wojny światowej. Polska przechodziła od tego czasu rozmaite kryzysy i krachy gospodarcze, a jednak grunty pozostały dobrą lokatą. Statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich 28 lat wartość nieruchomości w Polsce wzrosła 48-krotnie. Z kolei w ciągu ostatnich 15 lat niemal 8-krotnie. Nieruchomości są odporne nawet na wahania giełdowe" – stwierdza Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

Grunty – bezpieczna inwestycja na czas kryzysu

Inwestycja w atrakcyjne turystycznie miejsca może też stać się przyczynkiem do stworzenia dobrze prosperującego biznesu w przyszłości. Obecnie bowiem turystyka zamarła. Odwołano loty, ruch transgraniczny, a linie lotnicze, biura podróży i hotele liczą straty. Ten trudny czas kiedyś jednak minie. Co po nim pozostanie? Polacy uwolnieni z ograniczeń dotyczących przemieszczania się z pewnością będą chcieli odpocząć na łonie natury. Chętnie ruszą więc nad polskie morze albo w góry, wynajmując jednocześnie tamtejsze kwatery. Eksperci w dziedzinie turystyki twierdzą nawet, że polskie morze i góry mogą przeżyć prawdziwe oblężenie po epidemii koronawirusa. Wiele osób zniechęci się bowiem do zagranicznych wypadów. Na liście popularnych wakacyjnych destynacji przez jakiś czas na pewno nie znajdą się Włochy i Hiszpania. Te państwa każdego roku przyciągały natomiast miliony polskich turystów.

Grunt to zysk – jak podjąć dobrą decyzję?

Wybierając odpowiednią inwestycję warto zasięgnąć języka u specjalistów. "Nasi klienci często przychodzą po porady  dotyczące opłacalności niektórych inwestycji. Mówimy o tym, jakie elementy warto sprawdzić oraz jaką metodę finansowania najlepiej wybrać. Opracowaliśmy nawet własną propozycję w tym zakresie. Nasza oferta jest niewątpliwie konkurencyjna w stosunku do propozycji banków komercyjnych." - wskazuje Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. Z o.o.

 

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies