Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Budowa S6 a wzrost wartości nadmorskich działek

Budowa S6 rozwiązuje nie tylko problem korków na drodze po wymarzony urlop. To także wspaniała szansa dla przyszłych inwestorów – szacuje się, że będzie miała ona namacalne przełożenie na wzrost wartości rynkowej okolicznych gruntów!

Nie tylko kierowcy pilnie śledzą przebieg prac wykonywanych w ramach rządowego Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Zainteresowanie budową szybkich tras przejawią także inwestorzy, którzy doskonale wiedzą, jak na rynek nieruchomości, czyli w szczególności na wzrost cen poszczególnych gruntów, może ona korzystnie wpłynąć. Nowa trasa, oprócz likwidacji problemu uciążliwych korków towarzyszących turystom na drodze po wymarzony urlop, przyczyni się do rozwoju ekonomicznego i infrastrukturalnego danych regionów – podkreśla Robert Tomaszewski z portalu www.dzialkanadmorzem.pl.  

Warto w tym kontekście przyjrzeć się m.in. zaplanowanej drodze ekspresowej S6, która stanowić będzie niezwykle istotny odcinek europejskiej trasy E28, prowadzący od Berlina przez Szczecin oraz Gdańsk do Kaliningradu i Mińska. Jej łączna długość powinna wynieść ok. 330 km. Droga S6, łącząca północno-zachodnią część Polski z północno-wschodnim Pomorzem, w zamyśle jej twórców, ma zostać prowadzona niemal równolegle do wybrzeża Bałtyku, rewitalizując okoliczne gruntu i prowadząc do wzrostu ich wartości rynkowej. Szacuje się, że budowa potrwa ok. 5 lat, a jej koszt przekroczy 4 mld zł. Działki drożeją już teraz, nawet jeśli roboty budowlane trwają dopiero w najlepsze. Wszystko z myślą o efekcie końcowym i ostatecznym wzroście na wartości położonych wzdłuż planowanej drogi nieruchomości.

Inwestorzy doskonale wiedzą, że nowa, szybka trasa przyciągnie nowe inwestycje oraz zmobilizuje do większej aktywności przedsiębiorców już na tych terenach działających. Zwiększy ruch turystyczny, także odwiedzających z zagranicy, doprowadzi do rozwoju transportu i logistyki. A to wszystko przełoży się na jeszcze większy rozkwit ekonomiczny już i tak popularnego i „zyskownego” regionu.

W związku z powyższym warto już teraz rozejrzeć się za nadmorskimi gruntami pod inwestycje! Na lepszej komunikacji, a w konsekwencji na rozkwicie regionu, skorzysta nie tylko, już i tak rozchwytywane, Mielno – znane szczególnie ze swojej urzekającej plaży oraz imponującej, biegnącej wzdłuż niej, promenady spacerowej. Na wzmożone zainteresowanie mogą liczyć także okoliczne, wciąż zyskujące na popularności turystycznej, miejscowości takie jak Unieście, Chłopy czy malownicze Mielenko, które już teraz mogą poszczycić się obiecującym potencjałem inwestycyjnym i coraz to nowszymi możliwościami zyskownych transakcji, jakie oferują przyszłym inwestorom.

 

Robert Tomaszewski

Prezes Saveinvest

www.saveinvest.pl, www.dzialkanadmorzem.pl

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunntozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies