Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Działki inwestycyjne – jak wybrać te odpowiednie? Część druga

W poprzedniej części poradnika Bartłomiej Kuźniar z portalu www.grunttozysk.pl przedstawił kluczowe aspekty, jakie powinny zostać wzięte pod uwagę przy wyborze działek inwestycyjnych – lokalizacja, odpowiednie parametry oraz jak sprawdzić, czy dane zamierzenie będzie możliwe do przeprowadzenia właśnie na tym interesującym nas gruncie.

 

Dostępność mediów

Kontynuujemy poszukiwania działki inwestycyjnej, która swoimi cechami wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom i zamiarom inwestycyjnym (zarówno budowie domu, jak i możliwości odsprzedania działki w przyszłości z zyskiem). Przy szukaniu odpowiedniego gruntu warto zwrócić szczególną uwagę na dostępność w sąsiedztwie interesującej nas działki mediów oraz warunków przyłączenia do nich. Tu można oczywiście skorzystać z pomocy fachowców, którzy zajmą się przygotowaniem niezbędnej dokumentacji czy wynegocjowaniem najkorzystniejszych warunków przyłączenia – doradza Bartłomiej Kuźniar z portalu www.grunttozysk.pl. Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury, uzbrojenie działki, skokowo podnosi jej wartość, dlatego inwestorzy, którzy zdecydują się na późniejszą jej sprzedaż mogą spodziewać się satysfakcjonujących zysków.

 

Jasny stan prawny

Koniecznie pamiętajmy, że nawet najwspanialsza działka w „niebiańskiej okolicy” przysporzy nam serii kłopotów, jeśli nie będzie miała uregulowanego stanu prawnego. Żeby upewnić się, czy interesujący nas grunt posiada jasny stan prawny warto sięgnąć do jej księgi wieczystej. Skontrolować księgę wieczystą danej działki może każdy. Wystarczy jedynie uzyskać od właściciela nieruchomości jej numer, następnie sprawdzić jej treść na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Z księgi wieczystej otrzymamy m.in. informację o występowaniu ograniczonych praw rzeczowych (przykładowo, czy przez teren interesującej nas nieruchomości nie przebiega ustanowiona na rzecz właściciela sąsiedniej działki droga konieczna), informację o wszczętych postępowaniach egzekucyjnych oraz o istnieniu różnych roszczeń (takich jak prawa pierwokupu czy dzierżawy). Z jej treści dowiemy się także, czy dana nieruchomość jest obciążona hipoteką. Wypis z tego rejestru pozwoli również na skontrolowanie wiarygodności samego właściciela nieruchomości – dowiemy się, czy dana osoba jest zapisana jako jedyny właściciel ziemi, czy też posiada jedynie współwłasność nieruchomości lub jest jej użytkownikiem wieczystym. Warto w tym kontekście uzyskać także wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków. Z nich otrzymamy informacje o powierzchni nieruchomości, jej położeniu, czy też informację o klasie bonitacyjnej danej gleby.

 

Nieruchomości to gwarancja zysku

Inwestycje w nieruchomości ziemskie od wielu lat przynoszą wysokie zyski – ziemie rolne w ciągu 12 lat zyskały na wartości aż 617%. Kluczem do sukcesu jest, jak staraliśmy się pokazać, ich odpowiednia selekcja. Wybór odpowiedniej działki inwestycyjnej, zarówno pod kątem prawnym jak i tym „parametrowym”, może okazać się jednak trudnym procesem. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się w sprzedaży określonych typów nieruchomości, o jasnym i przejrzystym stanie prawnym, lub też w ramach swoich usług oferują możliwość przekształcenia i uzbrojenia nieruchomości tak, by była ona odpowiednio dopasowana do naszych wymagań.

Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości przekonał inwestorów, że dywersyfikacja, czyli zakup kilku różnych gruntów, pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i przyszłe zyski z podjętej transakcji. A co w sytuacji, gdy ktoś nie dysponuje na tyle dużym kapitałem początkowym, by nabyć większą liczbę nieruchomości? Czy pozostaje tylko zaciągnięcie kredytu? Jak wiadomo pożyczone pieniądze zwiększają efektywność inwestowania. Warunkiem niezbędnym jest jednak, aby dochód generowany przez nieruchomość był wyższy od kosztu pożyczonego kapitału. Można jednak obejść się bez potrzeby wizyt w bankach i uciążliwych formalności czy zobowiązań. Istnieją bowiem takie rozwiązania, które umożliwiają zakup nieruchomości na raty, ale bez odsetek...  Grunt to zysk, bo to o nim właśnie mowa, to nowatorska metoda inwestowania, w której przyszli właściciele nabywają na własność starannie wyselekcjonowany grunt rolny o dużym potencjale wzrostu - na raty, bez odsetek i bez banków. Miesięczne, nieoprocentowane wpłaty wynoszą 500 zł. Z wybranej działki można korzystać już od pierwszej wpłaty – inwestujemy bowiem w namacalne dobro, w konkretny kawałek ziemi. W okresie, kiedy działka jest „spłacana” to wykwalifikowani fachowcy zajmują się jej przekształceniem i uzbrojeniem, co jeszcze bardziej podnosi jej wartość. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje podpisanie aktu notarialnego, możliwość wglądu do księgi wieczystej oraz porady specjalistów na każdym etapie inwestycji. Czas spłaty wynosi, nie jak przy kredycie hipotecznym 30 lat, ale 5 – 7 lat. Klienci mają także, zagwarantowaną w podpisanej umowie, możliwość zawieszania składek.

Saveinvest Sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies