Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Rejony górskie zyskowne przez cały rok! Część pierwsza

Zainteresowanie działkami zlokalizowanymi w rejonach górskich od wielu lat nie słabnie. Co przesądza o atrakcyjności takich nieruchomości? Gdzie warto szukać terenów pod inwestycję i na jakie aspekty zwracać uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?

Rejon górski atrakcyjny cały rok

Dużym zainteresowaniem, zarówno zamożnych jak i początkujących inwestorów, od wielu lat cieszą się działki zlokalizowane w rejonach górskich oraz około górskich. Sąsiedztwo wielu atrakcji turystycznych, oferujących możliwości zarówno biernego, jak i czynnego wypoczynku oraz walory widokowe przesądzają o atrakcyjnym charakterze takich nieruchomości.

Co więcej, inwestycje w nieruchomości zlokalizowane w rejonach górskich to gwarancja zysku nie tylko w sezonie zimowym. Okolice takie przyciągają turystów przez cały rok. Szacuje się, że turyści z innych krajów Europy rocznie wydają na wypoczynek w Polsce ok. 8 mld euro. Ponad połowa tych środków przeznaczana jest na turystykę zimową. Jednak, jak się okazuje, zima to niejedyny sezon, w którym okolice górskie cieszą się popularnością – szczególnie rozpowszechnione są także górskie wycieczki jesienią, wiosną i latem, które pozwalają napawać się bogatą przyrodą i różnorodnym krajobrazem.

Górski klimat to nie tylko przyczynek do rozwoju sportów zimowych - mowa tu w szczególności o niezwykle popularnym narciarstwie biegowym czy biatlonie. Parki krajobrazowe, miejsca z walorami uzdrowiskowymi, czy zabytki i ośrodki edukacyjne to tylko kilka spośród oferowanych atrakcji, które mogą zadecydować o szybkim rozwoju ekonomicznym i infrastrukturalnym danego regionu. Zwiększy ruch turystyczny, także odwiedzających z zagranicy, doprowadzi do rozwoju transportu i logistyki. A to wszystko przełoży się na jeszcze większy rozkwit gospodarczy już i tak popularnego i „zyskownego” regionu.

Jak widać powodów, które przesądzają o atrakcyjnym charakterze „górskich” nieruchomości jest wiele. Należy jednak pamiętać, że tylko odpowiednio wyselekcjonowana działka, o dużym potencjale rozwoju i odpowiednich możliwościach zabudowy w pełni zagwarantuje powodzenie naszej inwestycji – podkreśla Robert Tomaszewski z portalu www.grunttozysk.pl

Gdzie szukać gruntu pod inwestycję?

Jaka nieruchomość gruntowa stanowić będzie zatem pełną gwarancję bezpiecznej i zyskownej inwestycji? Przy selekcji odpowiedniej ziemi należy uwzględnić przede wszystkim nasze własne preferencje i oczekiwania - w zależności od indywidualnych potrzeb grunt powinien spełnić kilka podstawowych kryteriów. Bardzo ważna jest m.in. kwestia dostępności mediów w okolicy, możliwość szybkiego zurbanizowania gruntu oraz jasny stan prawny nieruchomości – tu szczególnie istotna jest treść księgi wieczystej, jak również uchwalony dla danego obszaru miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli dla interesującego nas gruntu gmina nie podjęła uchwały o planie miejscowym warto wystąpić z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. Taką decyzję administracyjną może otrzymać każdy, nawet wnioskujący nieposiadający prawa własności do danej działki.

Warto zatrzymać się jeszcze na chwilę przy wspomnianej już kilkakrotnie lokalizacji nieruchomości. Wbrew powszechnemu mniemaniu, ziemi pod planowaną inwestycję nie należy szukać w „obleganych” i popularnych miejscowościach, ale w rejonach, które szanse rozkwitu maja dopiero przed sobą. Dla przykładu - największym zainteresowaniem narciarzy i turystów w ostatnich latach cieszyły się nie duże i przeludnione ośrodki sportów zimowych, a te mniejsze. Chodzi tu przede wszystkim o Szklarską Porębę, Karpacz w Karkonoszach, Zieleniec w Górach Orlickich, Świeradów Zdrój w Górach Izerskich czy Czarną Górę w Masywie Śnieżka. To właśnie te miejscowości ciągle się rozwijają, mają wiele pomysłów na wykorzystanie swojego potencjału, czym przyciągają wielu inwestorów.

W kolejnej części poradnika: jakie przedsięwzięcia podejmowane w wymienionych powyżej rejonach sprawiają, że już i tak atrakcyjne nieruchomości górskie czeka rozkwit? Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze działki w górach, czyli o restrykcyjnych wymogach środowiskowych dyktowanych ustanowieniem strefy ochronnej Natura 2000

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Działki nad morzem_Rejony górskie zyskowne przez cały rok! Część pierwsza  zdjęcie1
Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies