Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Działka rekreacyjna – jak wybrać najlepszą lokalizację?

Wiele osób decyduje się dzisiaj na zakup działki rekreacyjnej. Z jednej strony zamierzamy ją wykorzystać, jako miejsce na urlop. Z drugiej strony liczymy na dodatkowy zarobek. Jak wybrać tę najlepszą i najbardziej opłacalną?

Sąsiedztwo i otoczenie

Jeżeli działka ma stanowić dobre miejsce dla Ciebie i innych, warto zadbać o ciekawe sąsiedztwo i otoczenie. Właśnie dlatego szczególnie popularne są działki nad morzem albo w górach. Jeżeli stanowią dobry punkt wypadowy do wyjścia na plażę albo na górskie wycieczki, z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem przez cały rok. Masz zatem wybór – albo sam spędzisz tam wakacje albo korzystnie wynajmiesz działkę turystom. Sprawdź też, jaka infrastruktura planowana jest w danym, upatrzonym miejscu. Działka powinna posiadać dogodny dojazd, ale również przyjazne sąsiedztwo. Upewnij się, że w najbliższej okolicy w krótkim czasie nie wyrosną szpecące bloki albo inna, uciążliwa zabudowa – radzi Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

Plan miejscowy i uzbrojenie działki

Warto też sprawdzić dostępne dokumenty. Przede wszystkim należy zweryfikować, czy dla danego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli tak, możemy na jego podstawie ustalić, jakie są dopuszczalne zasady budowania w tym miejscu. W przypadku braku planu, konieczne jest wystąpienie o ustalenie warunków zabudowy, które pełnią w zasadzie tę samą funkcję, ale odnoszą się do dużo mniejszego obszaru. Być może też sprzedający zadbał już o pozyskanie tych dokumentów i ewentualny nabywca nie będzie miał w tym zakresie żadnych problemów. No i oczywiście nie możemy zapominać o uzbrojeniu. Należy sprawdzić czy działka ma dostęp do prądu, wody, gazu oraz kanalizacji. Jeżeli wciąż nie dopełniono tych formalności, konieczne będzie wystąpienie z wnioskiem o określenie warunków doprowadzenia określonych mediów. Oczywiście wykonanie niezbędnych przyłączy wiąże się z dodatkowymi, niemałymi kosztami, więc warto to uwzględnić, rozpatrując określoną cenę nieruchomości. Najbardziej problematyczna i kosztowna będzie sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Najmniejsze trudności generować będzie natomiast łącze internetowe oraz telefoniczne.

Dotychczasowy właściciel

Mając już na celu określoną działkę, warto też poprosić o numer księgi wieczystej tej nieruchomości. Na tej podstawie zweryfikujemy kto jest właścicielem nieruchomości, czy nieruchomość posiada jakiekolwiek obciążenia w postaci służebności przesyłu lub innych albo też ustanowioną hipotekę. Wszystkie te informacje możemy pozyskać bez wychodzenia z domu. Elektroniczne księgi wieczyste dostępne są bowiem na stronie www.przegladarka-ekw.ms.gov.pl. Warto stawiać na solidnych partnerów biznesowych. Jeżeli kupujemy działkę od przedsiębiorstwa, a nie od osoby prywatnej, dobrze jest też zweryfikować samą firmę. Można na przykład sprawdzić ten podmiot w rejestrach przedsiębiorców – CEIDG albo KRS. Można też poczytać opinie na jej temat, pisane w Internecie – dodaje Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

Saveinvest Sp. z o.o. - zawodowo spełniamy marzenia

Nasza firma od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianym rynkiem nieruchomości. Kupujemy działki, doprowadzamy do nich niezbędne media, prostujemy sytuację prawną, występujemy o warunki zabudowy, stawiamy apartamentowce. Dzięki temu dajemy naszym klientom gotowy produkt. Nie muszą się martwić o jakiekolwiek formalności i ewentualne problemy, które mogą się pojawić. Wszystko to załatwiamy za nich. - stwierdza Bartłomiej Kuźniar – Koordynator Projektów Inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o. - portal www.dzialkanadmorzem.pl.

Saveinvest sp. z o.o.

www.grunttozysk.pl

Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies