Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Poradniki

Planowanie zakupu nieruchomości i jego realizacja od zawsze wiązała się z licznymi
niewiadomymi i kruczkami prawnymi.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, postanowiliśmy uruchomić cykl poradników
w których opiszemy wiele aspektów związanych z nieruchomościami.

Nieruchomości ziemskie nadal na celowniku inwestorów!

Rynek nieruchomości ziemskich w Polsce ma za sobą kolejny udany rok. Ogromny popyt na ziemię to trend, który pozostaje niezmienny od lat. Dlaczego zainteresowanie inwestorów nieruchomościami było tak duże? Czy naprawdę nadal „opłaca się” inwestować w ziemię?

 

Działki nadal w cenie

Ubiegły rok upłynął pod znakiem ogromnego popytu na ziemię. Zgodnie z przewidywaniami analityków, największym zainteresowaniem cieszyły się działki o jasnym statusie prawnym, w dobrym stanie technicznym. Takie nieruchomości, szczególnie z możliwością szybkiej zabudowy, to niezwykle pożądany produkt inwestycyjny, który bardzo szybko znajduje nabywców – zdradza Bartosz Antos z portalu www.mielnomarina.pl.  

Prawdziwy sukces inwestycyjny odnieśli…kupujący tanie działki rolne, które po uzbrojeniu znacznie zyskały na wartości. Przekształcenie nieruchomości na budowlane przyczyniło się także do skokowego wzrostu na wartości takich ziem, które w oka mgnieniu znajdowały nabywców. Na skutek tego, ziemia obecnie osiąga rekordowe ceny. Stawki za metr kwadratowy, szczególnie w dobrych lokalizacjach o charakterze turystycznym przekraczają najśmielsze oczekiwania ich właścicieli.

Tendencja wzrostowa nieruchomości gruntowych w najbliższym czasie zdecydowanie nie ulegnie zmianie – zapewniają analitycy rynkowi. Szczególnie w kontekście ogromnego popytu na tereny pod rekreacyjne domki na wynajem, osiedla, biurowce, czy z myślą o przeznaczeniu ich na cele magazynowe lub przemysłowe oraz zabudowę handlowo-usługową.

 

Hit:  działki nad morzem i działki w górach

Gdzie inwestycja w grunty zwraca się w najkrótszym czasie i przynosi najbardziej satysfakcjonujące zyski? Od wielu lat tendencja się nie zmienia – największe stopy zwrotu osiągane są z inwestycji w nieruchomości w pasie nadmorskim oraz górskich kurortach i ich okolicach. W tym drugim przypadku doskonałym przykładem jest Jaworek, gmina Międzylesie, miejscowość która skorzystała na nieustannie rosnącej popularności ośrodka narciarskiego Czarna Góra. To spokojna okolica i piękna okolica, która dzięki doskonałemu połączeniu z aglomeracją stale zyskuje teraz na wartości. Zapewni bowiem dwie rzeczy: bliskość atrakcji oraz możliwość odpoczynku z dala od turystycznego zgiełku.

Idąc  dalej, polskie morze to nadal miejsce, które nieustannie przyciąga inwestorów zarówno swoimi obiecującymi perspektywami rozwoju, jak i walorami krajobrazowymi, zdrowotnymi czy licznymi atrakcjami. Niezwykłą popularnością a w konsekwencji ogromnym wzrostem na wartości cieszą się nieruchomości położone w unikatowych lokalizacjach, niepowtarzalnych na skalę Polski. Takich miejsc jest niewiele, a posiadanie w nich nieruchomości na własność staje się wyznacznikiem prestiżu. Mowa tu m.in. o takim miejscu jak mierzeja pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim. Gdy wprowadzaliśmy na rynek ofertę działek zlokalizowanych pomiędzy morzem i jeziorem wiedzieliśmy, że oferujemy ziemię prestiżową, wyjątkową i niespotykaną, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów - mówi Bartosz Antos współtwórca projektu inwestycyjnego Mielno Marina www.mielnomarina.pl. Zainteresowanie takimi działkami potwierdzało, że zarówno prywatnie jak i biznesowo szukamy miejsc, które rzucają wyzwanie przeciętności.

 

Ufamy temu, co bezpieczne

 Nieruchomości ziemskie nadal znajdują się na celowniku inwestorów – a popyt na nie wzmocniony jest dodatkowo przez ograniczoną dostępność naprawdę wartościowych terenów. Działka o jasnym statusie prawnym, w atrakcyjnej lokalizacji zawsze będzie w cenie. Ziemia bez wad prawnych lub technicznych to prawdziwy skarb, o który będą walczyć zarówno duzi inwestorzy, jak i osoby szukające działek prywatnie  - mówi  Bartosz Antos z portalu www.mielnomarina.pl.  Długoterminowa inwestycja w nieruchomości to dla wielu gwarant poczucia stabilizacji finansowej w przyszłości. To stabilny biznes, który przynosi namacalne zyski, w każdy zakładanym scenariuszu. Ziemia „odpłaci nam” zarówno, gdy  pozostawimy ją dla siebie, dla dzieci, czy odsprzedamy lub coś wybudujemy i będziemy wynajmować. W każdym z tych wariantów ziemia „zwraca nam się z nawiązką”. Świadczą o tym liczby - nieruchomości zyskały na wartości aż 617% w ciągu 12 lat. Zyski osiągane z inwestycji w ziemię przewyższają te osiągane na rynku kapitałowym, giełdzie. Jak widać, ich wartość systematycznie i stabilnie rośnie, a tendencja ta, jak zapewniają specjaliści, nie ulegnie zmianie w przyszłości. Rynek nieruchomości ziemskich ma przed sobą bardzo dobre perspektywy – działki po prostu znikają w mgnieniu oka. Rok 2018 także, zdaniem analityków, upłynie pod znakiem sporego popytu na ziemię.

 

Saveinvest Sp. z o.o.

www.mielnomarina.pl

Działki nad morzem_Nieruchomości ziemskie nadal na celowniku inwestorów!  zdjęcie1
Wartościowe informacje na Twojego maila:
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go!

Czy wiesz, że 65% Polaków uważa, że najlepszym zabezpieczeniem na
emeryturę jest posiadanie nieruchomości? »

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka nad Morzem | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies